Evde Burun Küçültme Egzersizleri

19.04.2017

458 Kişi Okumuş

0 Yorum

Evde Burun Küçültme Egzersizleri

Burun Küçültme Egzersizi Nasıl Yapılır?

Burun küçültme egzersizlerini uygulayarak burnunuzun daha estetik ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Kıkırdaktan oluşan sorunlu burun yapısı sabır ve zamanla düzeltilebilir.

Etkisi kanıtlanmış egzersizleri uygulayarak ameliyat masasına yatmadan şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için burnunuzda sorun olan bölge için verdiğimiz 6 hareketten size uygun olanı düzenli bir şekilde uygulamanız yeterli.

Burun Küçültme Egzersizleri

Burun küçültme egzersizlerini 6. hareketin altına yer alan resimlere bakarak daha iyi anlayabilirsiniz.

Burun Küçültme Hareketi 1: Her iki elinizin orta parmağı ile burnunuzun üst kısmından kaş bölgenizin başladığı alana kadar hafif bası olacak şekilde masaj yapmalısınız. Ortalama olarak sabah ve akşam 5’er dakika yapmanız yeterlidir.

Burun Küçültme Hareketi 2: Diğer bir egzersizde burun deliklerini kapatmak. Başparmağınızla önce sağ burun deliğinizi kapatıp sol burun deliğinizle nefes alın ve 5 saniye bekleyip bırakın. 5 saniye sonunda aynı hareketi sol burun deliğinizi kapatarak uygulayın. Her iki burun deliğiniz için 5’er defa sabah ve akşam uygulamalısınız.

Burun Küçültme Hareketi 3: İşaret ve orta parmağınızı resimdeki gibi burnunuzun yanlarına koyun ve dudaklarınızı ileriye doğru gerdirip parmaklarınızı elmacık kemiğine doğru gerdirin. 3’üncü hareketimizi 3 dakika boyunca sabah ve akşam mutlaka uygulayın.

Burun Küçültme Hareketi 4: İşaret ve baş parmağınızın ucu ile burun derinizi hafifçe yukarıya doğru çektirin. Bu hareketi yaparken hafif bası uygulayın ve 5 dakika boyunca sabah ve akşamları tekrarlayın.

Burun Küçültme Hareketi 5: Başparmak ve işaret parmağınız ile burun bölgenizin üst tepe noktasını çekerek masaj yapın. 2 – 3 dakika boyunca sabah ve akşamları masaj uygulamanız yeterlidir.

Burun Küçültme Hareketi 6: Hareket olarak temsil edilmese de buz koymanın oldukça faydası vardır. Burun egzersizi sonrasında burun bölgesinde oluşabilecek morluk ve şişmelerin önlenmesini sağlar. Bu hareketler sonucunda hala kızarma ve morluklar görülüyorsa hareketleri uygulamaktan kaçının.

 

Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarar Mı ?

  1. Burun yapısı itibariyle oransal anlamda büyük bir çoğunluğu kıkırdak yapısından oluşmaktadır. Burun küçültmek için ameliyat olmak şart değildir. Erişkin yaşa ulaşmış kişiler burun egzersizleri yardımıyla kıkırdak yapısına şekil verebilirler.
  2. Burun küçültme egzersizleri, burun çevresindeki kan dolaşımının hızlanmasına böylece üst dudağa oksijenin daha hızlı ulaşmasına olanak sağlar.
  3. İnsan vücudu yaşlandıkça burunda büyümeler ve genişlemeler olur. Burun küçültme egzersizleri ‘ni devamlı olarak yapacak olursanız burnunuzun yapısında koruma sağlamış olursunuz.
  4. Bunun dışında harici makyaj teknikleri ve ameliyat ile de burun küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ