Bahar Makyajında Sık Yapılan Hatalar

07.05.2017

1.135 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bahar Makyajında Sık Yapılan Hatalar

Televizyonda yetenek yarışmaları izlerken jürideki bayanların gözaltlarında beyaz hareler görmek kadar beni üzen bir şey yoktur. Aşırı gözaltı kapatıcılarından uzak durun veya cilt tonunuza yakın bir tane seçmeye özen gösterin lütfen. Beyaz ile ilgili bir sorun yok ama aşırıya kaçmak ta sizi bir rakuna benzetiyor!

Belirli bir yaştan sonra kaşlar soluklaşır. Sizin de kaşlarınız seyrekse veya şekli düzensiz ise, kusurları göz kalemi ile kamufle edebilirsiniz. Ancak bu işi itinayla yapmalısınız. Sanki kıl varmış gibi çok küçük ve yan çizgilerle boyamalısınız. Açık renk kaşlar kahverengi veya gri kalem ile belirlenmelidir. Hatta altın kahve tonları da açık renk kaşlar için uygundur.

Kış aylarından çıkışta daha bronz tenli görünmek için koyu renkli fondöten kullanmak,

Yüz ile boyun arasında ve dekolte kısımlarında ciddi ton farkı olması

Kiremit renginde fondöten kullanarak yapay bir ten rengi oluşturmak.

Parlak ve canlılık veren allıkların kullanılmaması bir başka hatadır.

En çok göz kalemi uygulanırken yapılan hatalar dikkat çekmektedir. Şayet düzgün bir çizgi çizilememişse bu, parmak uçları ya da fırça ile dağıtılmalıdır. Böylece daha doğal bir görünüm kazanılmış olur.

Cilt bakımı yapılmadan ve kışın cilde verdiği hasarlar (kuruluk ve çatlaklık gibi) giderilmeden bahar makyajına geçilmesidir.

Radikal değişiklik yapmak isteyerek simsiyah saçların sarıya çevrilmesi ya da tam tersi, sapsarı saçların simsiyah saç rengine dönüştürülmesi ile dip boya zamanının aksatılması da yapılan önemli hatalardandır.

Tırnakların sürekli ojeli bulundurulması, havasız kalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle su bazlı aseton kullanılmalı, arada tırnaklar dinlendirilerek hava alması sağlanmalıdır.

 

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ