Ali Ağaoğlu’nun Yanlışlar Haritası

15.04.2017

273 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ali Ağaoğlu’nun Yanlışlar Haritası

Son yıllarda birbirinden kadın düşmanı açıklamalar yapan Ağaoğlu’dan yeni bomba, kadınları ‘mal’ olarak görmesi oldu. Peki Ağaoğlu şimdiye kadar neler yaptı?

Ali Ağoğlu’nu yaptığı açıklamalar sebebiyle tanımayan yok. Kendisi özellikle kadınlarla ilgili açıklamalarıyla tepki çekiyor. Durdurak bilmeyen Ali Ağaoğlu her yeni gün yeni bir cinsiyetçilikle karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar ağzından düşürmediği kadınlarla ilgili sarf ettiği sözler şöyle…

Eski sevgilisinin üstüne ölü tavuk fırlattı.

İnişli çıkışlı ilişkileri magazin gündeminden düşmeyen Ali Ağaoğlu ve Hazal Mesudiyeli 2015’te hakaret boyutunda bir olay yaşadı. Ağaoğlu’nun villasına giden Hazal’ın Instagram postu herkesi şok etmişti.

Ağaoğlu’nu elinde tavukla fotoğraflayan Mesudiyeli, o kareyi Instagram’da paylaştı, altına da ilginç bir not düştü: “Cesedini kucağıma attı!”

Oysa bu olay, kadınlara karşı şiddete varan davranışlarına sadece bir örnekti…

”Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı.”

2016’nın Nisan aylarında CNN Türk’te yayınlanan Bazı Şeyler programına katılan Ağaoğlu, “Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı” dedi. Daha sonrası Ahmet Hakan da bu sözlere tepki vererek Ağaoğlu’nun kadınlara hakaret ettiğini belirtip, “Keşke İstanbul kadınları, bu adama tazminat davası açsalar da… Böyle yüksekten atmasına sebep olan parasının hiç değilse bir bölümünü elinden alsalar” diye yazmıştı.

Dava gecikmedi. AA’nın haberine göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Ağaoğlu hakkında ‘halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ suçundan soruşturma başlattı.

Yeni bomba düştü, kadınlardan ‘malım’ diye bahsetti.

BBC için hazırlanan belgeselin 27 Mart’ta yayınlanan ve Ali Ağaoğlu’na yer verilen ilk bölümünde, Ağaoğlu’nun, kız arkadaşlarıyla ilgili kullandığı ifadeleri toplumdan tepki topladı. Her seferinde vitesi yükselten Ağaoğlu, bu sefer kadınlara ağır sözler sarf etti.

Belgeselde yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek gösteren Ağaoğlu, muhabirin “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” demişti.

Kadınlara mal demekle yetinmedi. Kuveyt Kraliçesi’ne de küfretti.

Belgeselde yer alan bir bölümde Ağaoğlu’nun evine talip olan Kuveyt kraliçesine söylediği sözler de vardı. Ali Ağaoğlu’nun daha önce misafir ettiği Kuveyt prensesine verdiği cevap çok ağırdı. Evine talip olan Kuveyt prensesine “s… git” diyerek reddettiğini söyledi.

CHP Manisa milletvekili bu sözlere dayanamadı. Ali Ağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ağaoğlu’na tepki gösteren Biçer, “Bir kadın milletvekili olarak bu görgüsüzlüğe sessiz kalınmasına da şaşırıyorum. Ağaoğlu kendisini ne zannediyor ki kadınlar için ‘mal’ ifadesini kullanabiliyor. Ağaoğlu’nun Türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz” dedi.

Kendisini dava eden milletvekiline çıldırtacak sözler sarf etti: ”Eve bekliyorum.”

Dava süreci pek de sakin geçmedi. Edepsizliği elden bırakmayan Ağaoğlu, dava süreci hatırlatılınca ‘Dava açan hanımefendiyi eve bekliyorum’ diyerek tartışmalı bir yanıt verdi. Özellikle kadınlara olan takıntısı, ona şiddet dolu sözler saf ettirmeye devam ediyor. Her yeni gün yeni bir skandalla medyanın gündemine oturuyor. Fakat kadınlar da bu işin peşini bırakacak gibi değil, hakaret davalarının kadınlar adına olumlu sonuçlanıp Ağaoğlu’nun bu davranış ve sözlere son vermesini ümit ediyoruz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ