Yine Donald Trump protesto edildi! Bakın bu kez neden

02.05.2017

167 Kişi Okumuş

0 Yorum

Yine Donald Trump protesto edildi! Bakın bu kez neden

ABD Başkanlığı’na geldiği günden bu yana protesto edilen Donald Trump, bu kez çevreciler tarafından iklim politikları yüzünden protesto edildi.

TRUMP’A GÖRE TÜM BUNLAR BİRER HURAFE

Göstericiler attıkları sloganlar ve taşıdıkları pankartlarla, Trump yönetiminin iklim değişikliği politikasını değiştirmesi talebinde bulundu. Trump, seçim kampanyasında küresel ısınmaya ‘hurafe’ diyerek bilimsel kanıtları sürekli hiçe saymıştı.

Chelsea Finkley isimli bir gösterici, tepkisini şu şekilde dile getirdi: “Bizim dayanışma içinde olmamız gerekir. Gezegenimiz için çalışmamız tek ortak bir gayemiz olmalı. Birlikte çalışıp, birlikte hareket edebilmemiz gerekir.” Neil Payne isimli bir diğer protestocu ise, “Sürdürülebilir ve alternatif enerjiye yatırım yapılmalı. Bu ülke, alternatif enerjinin lideri olmalı. Bu yönde hareket etmemiz gerekir” dedi.

 

ABD, PARİS İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ANLAŞMASINDAN ÇIKABİLİR

Trump, başkanlık koltuğundaki ilk aylarında, bilim ve iklim değişikliği konusundaki açıklamaları nedeniyle çevrecilerin tepkisini topluyor. Bugünkü gösteriler, özellikle Paris iklim değişikliği anlaşmasından çıkmayı düşünen Trump yönetiminin ilgili politikalarına karşı, 100. gün kutlamalarının olduğu gün gerçekleştirildi.

 

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ