Pınar’ın sahibi ne yazdı da olay olup TT oldu?

20.04.2017

204 Kişi Okumuş

0 Yorum

Pınar’ın sahibi ne yazdı da olay olup TT oldu?

Karşıyaka basketbol takımına 19 yıldır Pınar markasıyla sponsor olan Yaşar Holding’in patronu Selim Yaşar, referandumda evet çıkmasının ardından Facebook’taki hesabından, ‘Evet doğru karar veren Türk halkına şükranlar‘ mesajını paylaştı. Bu mesajdan sonra Karşıyaka İlçesinin referandumda yüzde 83.11 ‘Hayır’ oyu verdiğini hatırlatan taraftarlarla tartışmaya giren Selim Yaşar, daha sonra mesajını sildi. Selim Yaşar, bir arkadaşının mesajını silmesini eleştirmesi üzerine, ‘Karşıyaka zarar görmesin diye silmiştim, 45 milyon borcu olduğu gibi biline‘ yazdı.

Pınar’ın sahibi Selim Yaşar referandum twitiyle patladı

Bunun üzerine bir başka takipçisinin, ‘Siz Karşıyaka’yı düşünmeyin, Yaşar Holding’i düşünün’ mesajına tepki gösteren Selim Yaşar, olay yaratan yanıtı verdi. Yaşar, ‘En yüksek Hayır Karşıyaka’dan YH (Yaşar Holding) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek gerekli‘ diye yazdı.

YAŞAR HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA
Selim Yaşar’ın yazdıkları üzerine sosyal medyada kıyamet koptu. Selim Yaşar’a tepki gösterenler işi Pınar ürünlerini boykot çağrılarına vardırınca Yaşar Holding’den şöyle bir açıklama geldi;

“Yaşar Topluluğu, 71 yıldır kurumsal değerleri ışığında, etik duruşundan taviz vermeden, her kurum, kuruluş ve bireye eşit mesafede durarak şirketleri ve markaları ile üretmeye, istihdam sağlamaya ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Demokrasinin önemi ve gereğine inanan Yaşar Topluluğu olarak, Sayın Selim Yaşar’ın görüşlerinin şahsi görüşleri olduğunu, söz konusu görüşlerin Yaşar Topluluğu ve Yaşar Ailesi’ni temsilen verilmediğini, topluluğumuzun tüm siyasi görüşlere ve partilere eşit mesafede durduğunu hatırlatmak isteriz. Ülkemizin gelişmesi ve geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Selim Yaşar ise yazdığı satırlar sonrasında Facebook hesabından ‘Karşıyaka’lı Spor Camiasından Özür Dilerim ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin kararına saygılıyım yazdı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ