Otostopla 5 yılda 21 ülke gezdi

26.04.2017

469 Kişi Okumuş

0 Yorum

Otostopla 5 yılda 21 ülke gezdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan İbrahim Durhat (25), 5 yıl önce okulu devam ederken arkadaşlarıyla sohbeti sırasında dünya turu yapmaya karar vererek yaz tatilinde otostopla Almanya’ya gitti.

Sonraki yıllarda otostopla dünya turunu sürdüren Durhat, her seferinde başka arkadaşıyla seyahatlere çıktı.

Gittiği ülkelerde günübirlik işlerde çalışarak bir miktar para da kazanan Durhat, bazen kendisini misafir edenlerin evinde kimi zaman da kurduğu çadırda kaldı.

Durhat, Avrupa ülkelerinin tamamına yakını ile Hindistan, Bangladeş, Etiyopya, Kenya, Fas, Pakistan, Suudi Arabistan’ın da arasında bulunduğu 21 ülkeyi gezdi.

 

İNSANLARIN GÜLER YÜZÜYLE KARŞILAŞTIM

Durhat, yaptığı açıklamada, yaşam felsefesinin hayallerinin peşinden gitmek olduğunu söyledi.

Babasının mesleği dolayısıyla yeşil pasaportu olduğunu, bunun seyahatlerini kolaylaştırdığını dile getiren Durhat, “Okulda öğrendiğim kadarıyla İngilizce biliyorum. Gezmeyi, yeni yerler, yeni insanlar tanımayı seviyorum.” diye konuştu.

Her ülkenin kültürünü araştırıp insanlarla kaynaştığını, dostluklar kurduğunu anlatan Durhat, şunları belirtti:

“Gittiğim bütün ülkelerde insanların güler yüzüyle karşılaştım. Siz gülerseniz onlar da sizi samimi buluyor ve yüzünüze gülüyor. Oradaki insanlara Türkiye’yi anlattım. Ülkemizin tanıtımını yaptım. İnsanlara Türkçe öğretmeye çalıştım. İstiklal Marşı okutup, cep telefonuma kaydettim. Türkçe müziklerle dans ettirdim. Her ülkede gönüllü turizm elçisi gibi çalıştım, bundan da büyük mutluluk duydum.”

 

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ