Ölüme Sebep Olan Lanetli Sekiz Film

22.04.2017

1.268 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ölüme Sebep Olan Lanetli Sekiz Film

Bir film setinde yer almak çoğu insanın hayalidir. Sihrin hayat bulmasını kendi gözlerinizle görmek ve sahnede ünlülerle el sıkışmak hayatınızın fırsatı gibi gelebilir; ama ya siz setteyken beklenmedik kazalar olursa? Ya da izlediğiniz bir filmden çok etkilenip hayal ve gerçeği karıştırdınız diyelim…İşte birbirinden ürkütücü olaylara sebep olan 8 film…

1-Exorcist (Şeytan)
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

Exorcist, dünya sinema tarihinde yapılmış en iyi korku filmlerinden biri. Bu film çekilirken, sette garip olaylar eksik olmadı. Bunun üzerine setin kutsanmasına karar verildi ve birkaç rahip bile getirildi. Filmde ‘Burke Dennings’i canlandıran Jack MacGowran, sahnelerini tamamladıktan kısa bir süre sonra influenzadan (bir çeşit gripten) hayatını kaybetti. Bununla da bitmedi. Film çekimlerinin ardından tuhaflıkların seyri devam etti; sette defalarca yangın çıktı, oyuncuların birçoğu bayıldı, kustu. Işıkçı ve görüntü asistanı birbirinden farklı kazalarda yaşamını yitirdi.

2-Queen Of The Damned (Kahrolası Kraliçe)
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

Kitaptan uyarlanan vampirli korku filmi. 23 yaşındaki Allan Menzies isimli genç bu filmi defalarca seyretmiş. Öylesine etkilenmiş ki; 21 yaşındaki arkadaşını öldürüp, kanını bile içmiş. Niye böyle yaptığı sorulduğunda ise; filmdeki bir karakter ve kendisine böyle emir verildiğini söyleyip şaşkınlık yaratmış.

3-Rosemary’s Baby (Rosemary’nin Bebeği)
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

Filmin yapımcısı William Castle, filmle bağlantısı nedeniyle korkunç bir hastalıktan öleceğine dair bir nefret e-postası aldı. Filmin çekiminden bir yıl sonra Manson ailesi, filmin yönetmeni Roman Polanski’nin, o sıralarda ilk çocuklarına hamile olan eşi Sharon Tate’i öldürdü.

4-The Passion of the Christ (Tutku)
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

Hz. İsa’nın Çilesi’nin çekimleri sırasında yıldız aktör James Caviezel’in üzerine yıldırım düştü. Filmin yardımcı yönetmeni Jan Michelini’nin üzerine de 2 kere yıldırım düştü.

5-The Omen
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

Bu filmde yaşananların hikayesi daha uzun. Gregory Peck’in oğlu daha film çekilmeye başlamadan intihar etti. Film çekimi için yoldalarken hem Gregory Peck’in uçağına hem de senarist ve yapımcının uçaklarına yıldırım düştü. IRA onlar filmi çekerken bulundukları oteli bombaladı. Ayrıca, bir aslan bakıcısını öldürdü. Filmin çekildiği sırada meydana gelen en tuhaf şeyse John Richardson’ın yaptığı ve asistanının öldüğü araba kazası oldu. Kazanın olduğu yerdeki tabelada “Ommen, 66.6” diyordu ve günlerden 13 Ağustos Cuma 1976’ydı.

6-Poltergeist Triology (Kötü Ruh Üçlemesi)
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

Bu seri birden fazla kast ekibi üyesinin kısa bir sürede ölmesiyle bilinir. Ölenler arasından bilindik kişilerden bazıları şöyle: Dominique Dunne eski erkek arkadaşı tarafından boğularak öldürüldü, Julian Beck mide kanserinden öldü, Will Sampson karaciğer yetmezliğinden öldü ve Heather O’Rourke septik şok geçirip öldü.

7-Godspell
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

İsa’nın havarilerini oynayan adamlardan dördü olağandışı olaylarda öldü: beyin kanaması, AIDS, beyin tümörü ve gizemi açıklanamayan olaylar.

8-Twillight Zone: The Movie (Alacakaranlık Kuşağı)
Gerçekten Ölüme Sebep Olan 8 Lanetli Film

İkisi çocuk olan üç aktörü taşıyan helikopter bir sahnede kaza yaptı ve kurtulan olmadı. Bu aktörlerden biri filmden önce 5 milyon dolarlık bir hayat sigortası yaptırmıştı, çünkü içinde bir helikopter kazasında öleceğine dair bir his vardı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ