Öğrencinin doğalgaz faturasını rektör ödedi

25.04.2017

230 Kişi Okumuş

0 Yorum

Öğrencinin doğalgaz faturasını rektör ödedi

DÜZCE Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Oğulcan Akkır, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından Rektör Çakar’ın kişisel hesabına, doğal gaz faturasının fotoğrafını göndererek, “Sayın rektör hocam, biz de mağduruz. Bu seferlik borç olarak bunu ödeseniz, biz de burslar yatınca size geri versek olur mu?” mesajı attı. 

Çakar, “İşlem tamam” ifadesiyle 114 lira 43 kuruşluk faturayı ödeyerek, Akkır’ı makamına davet etti.

Akkır, daha sonra yine hesabından, “Hocam gerçekten mi şaka değil, değil mi? Hocam Allah sizden razı olsun, kredilerimiz yatar yatmaz hemen geri vereceğiz” mesajını paylaştı. 

Oğulcan Akkır, yaptığı açıklamada, dört arkadaşıyla kent merkezinde kaldıkları evin doğal gaz faturasını ödeyemeyince, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın bir öğrencisinin cep telefonu faturasını ödemesinden esinlenerek, Çakar’a mesaj atmayı düşündüklerini anlatarak, şunları söyledi:

“İhtiyacımız vardı, bir sonraki gün faturanın son günüydü. 2-3 gün sonra da doğalgazımız kesilecekti. Böyle bir paylaşım yapalım hem de nabız yoklayalım istedik. Durumun böyle gelişeceği hiç aklımızda yoktu. Nigar hocamız sağ olsun faturamızı ödedi. Ev arkadaşlarım adına ona çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu olduk.” 

Rektör Çakar’ın mesajına cevap verdiğinde mahcup olduğunu aktaran Akkır, “Zoraki bir şey istiyormuşum gibi hissettim. Ödediği için gerçekten mutluyuz. Hepimizi zor durumdan kurtardı. İnşallah borcumuzu kendisine ödeyeceğiz.” dedi.  

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da Twitter’daki mesajı görünce tebessüm ettiğini ancak öğrencilerin ihtiyacı olduğunu düşünerek faturayı ödediğini belirtti. 

Öğrencilerle bir araya geleceğini aktaran Çakar, “Üniversitemizin her bireyinin sorunu bizim sorunumuzdur. Kış aylarında öğrencilerimizin ders çalışma ortamlarındaki eksiklikler başarılarına etki edecektir. Faturanın karşılığını derslerinde aldıkları başarılarla ödeyecekler.” ifadelerini kullandı. 

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ