NASA’yı hackleyen adamın ulaştığı ürkütücü bilgiler: İnanması güç gerçekler ortaya çıktı

15.05.2017

1.398 Kişi Okumuş

1 Yorum

NASA’yı hackleyen adamın ulaştığı ürkütücü bilgiler: İnanması güç gerçekler ortaya çıktı

Gary McKinon isimli hacker NASA ve ABD Savunma Bakanlığı bilgisayarlarına birçok saldırı düzenledi ve bugüne kadar komplo teorisi olarak lanse edilen gerçekler bir bir ortaya çıktı.

Şubat 2001 – Mart 2002 arasındaki yaklaşık bir senelik süreçte enerji üretimi, UFO etkinliklerinin gizlenmesi ve halka yararlı olan teknolojilerin örtbas edilmesine karşı çıkan Gary McKinnon; 16 NASA bilgisayarına, ABD ordusunun düzinelerce bilgisayarına, deniz ve hava kuvvetlerine ve ABD Savunma Bakalığı bilgisayarlarına bir dizi saldırı düzenledi. Verdiği zararın toplam maliyeti günümüz enflasyon ve kur değerine göre 800 bin dolar (yaklaşık 3 milyon TL) civarında.

İlginçtir ki, birçok eski astronotun uzaylılar için yaptıkları ilginç yorumlar bu belgelerin bir parçasıydı. Örneğin: “Bazı mühendislik ürünleri ve ileri düzey tehcizatlar son 60 yılda inanılmaz şekilde ilerleme kaydetti. Bu belki de görünür ziyaretçilerin desteğiyle olmuştur Bu sözleri söyleyen astronot, Ay’a ayak basan 6. insan ünvanına sahip Dr. Edgar Mitchell’dan başkası değildi.
Gene ilginçtir ki; eski astronotların ve devlet görevlilerinin yaptığı açıklamalardan dolayı konular, yavaş yavaş komplo teorisi olmaktan çıkıp bilgi yoluyla desteklenen “gerçek suçlamalara” dönüşmeye başlıyordu. Emekli Senatör Daniel K. Inouye şunları söylüyor:Kendi hava kuvveti, kendi donanması, kendi bağış toplama mekanizması ve tüm çek ve dengelerden arınmış kendi ulusal çıkarları takip etme becerisine sahip gölgeli bir hükümet var ve yasaları onlar belirliyor.” Ortam daha da ilginçleşiyor. Bu aşamada olaya Kanada Eski Savunma Bakanı Paul Hellyer’in açıklamaları dahil oluyor: “On yıllar önce, diğer gezegenlerden gelen ziyaretçiler, bizi bazı konularda uyarıp yardım teklifinde bulundular. Fakat biz, en azından bazılarımız, yaptıkları ziyaretleri bir tehdit olarak yorumladık ve öncelikle onlara zarar verdik. Sonra uyarıları hakkında sorular sormaya başladık. Hükümetin gizli tuttuğu projelere milyarlarca dolar para harcandı.”

HÜKÜMET ÜYELERİ VE DEVLET BAŞKANLARI OLDUKÇA TEDİRGİN OLMUŞTU
NASA ve ABD Deniz Kuvvetleri bilgisayarlarına bir şekilde girmeyi başaran Gary McKinnon’a göre tüm söylentiler doğru. Yazının başında belirttiğimiz büyük zarara sebep olan hack saldırıları ile hükümetin bir çok üyesi ve devlet başkanları o dönem oldukça tedirgin oldular.

NASA’ya saldıran adam Gary McKinnon yukarıda ki röportajında ve bir kaç dergiye verdiği röportajda şunları söylüyor:”Amerika’nın uzay savaşları için tamamen işlevsel bir filoya sahip olduğunun kanıtlarını ortaya koyan bilgiler sızdırıldı. Kapıyı kapatacakları korkusuyla belgeleri taramaya aylarca devam ettim. En sonunda “Karasal Olmayan Subaylar” adında bir Excel tablosu buldum. Farklı sıralamalar ve isimler vardı. Gemi listeleri arasında ‘malzeme nakli’ için sekmeler vardı. İsimleri U.S.S. ile başlayan uzayda kullanmaya elverişli gemiler vardı listede.”
Gary McKinnon ABD’ye yönelik yaptığı saldırılarla ülke tarihinin en büyük bilgisayar korsanı olarak suçlanıyor. NASA korsanı; subayların sıralamaları, isimleri ve gemilerin detaylarını içeren yaklaşık 25 satırlık belgeler yayınladığını iddia ediyor.

TÜRKİYE’DEN DE HACKERLAR VARDI
2005 yılında McKinnon Guardian gazetesine verdiği demeçte şunları söylüyor: “Sizinle aynı ayda olan makinelerin listesini ve konumunu öğrenmek için kullanılan bir komut sayesinde, benim gibi bilgilerin peşinde olan Danimarka, İtalya, Almanya, Türkiye, ve Tayland’tan çalışan hacklerı gördüm. Aralıksız olarak 5 ila 7 yıl arası her gece çalıştım.” Ancak bunlar sadece boş iddialar mı? Yoksa gerçek bir komplo mu? Emekli havacılık ve uzay mühendisi William Tompkins’e göre; “Binlerce insan sadece bir kaç tane değil binlerce insan, Birleşik Devletler’de Uzay Donanmasına katıldılar. Üstelik 20 yıllık bir tur için kaydoldular. Gidecek erkek ve kadınlara, neye ihtiyaç duyacakları konusunda çok sayıda bilgi verildi. Çok iyi bir organizasyonla kimin nereye gitmeye daha uygun olduğu kararlaştırıldı. Birçoğu Ay’daki tesislerimize gitti ve bir kısmı Mars tesislerine gönderildi.”

Gizli bir uzay filosuyla ilgili konuşan tek kişi Thompson ve McKinnon değil: Gazeteci Corey Goode, “Mars ilk olarak 1930’larda Almanlar tarafından ziyaret edildi ancak 70’li yıllarda ABD uzay programları aktif olarak Mars’ı ve farklı tesisler kurmak için diğer gezegenleri keşfediyorlardı” diyor. 1980’de gerçekleştirilen Solar Warden projesi ile Mars’taki insan yaşamının büyük gelişme kaydettiğini savundu ve “Yaşam alanları Mars yüzeyinin altında inşa edildi” şeklinde konuştu. Goode ek olarak eski bir NASA çalışanının, 20 yıl önce Mars’ta gizli görevler için bulunduğunu iddia etti. Söz konusu NASA çalışanı, Mars’taki insanlar hakkında kendisine bilgiler verdiğini söyledi.

İlgili Terimler : , , , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Green Garcinia Gold 101
10 Ekim 2017 - 06:07

bencede

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ