Macaristan Başbakanı’ndan Erdoğan’a övgüler

16.05.2017

228 Kişi Okumuş

0 Yorum

Macaristan Başbakanı’ndan Erdoğan’a övgüler

 

 

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de düzenlenen Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu’na katılan Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macaristan kamu televizyonuna yaptığı açıklamada foruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TÜRKİYE-MACARİSTAN İLİŞKİLERİ

Forumda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de bir araya geldiğini belirten Orban, Macaristan ve Türkiye’nin iyi ilişkilere sahip olmasının ülkesinin ulusal güvenliği açısından da çıkarına olduğuna işaret etti.

“ERDOĞAN’A HER ZAMAN SAYGI DUYUYORUZ”

Orban, ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman saygı duyuyoruz. Avrupa’nın ve Macaristan’ın güvenliği büyük ölçüde Türkiye’ye bağlı. Çünkü Türkiye bugün istikrarlı bir ülke ve yasa dışı göçü engelleyebiliyor. Türk-Macar ilişkilerinin mükemmel olması Macaristan ulusal güvenliğinin bir parçasıdır.” ifadelerini kullandı.

Macaristan Başbakanlık Basın Ofisi’nden yapılana açıklamada, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) da restorasyonuna destek verdiği Osmanlı dönemi eserlerinden Budapeşte’deki Gül Baba Türbesi’ndeki çalışmaların yakın zamanda tamamlanacağı ve türbenin açılış töreninin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşmesinin beklendiği kaydedilmişti.

AB LİDERLERİNE UYARI

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, İspanya’nın önde gelen gazetelerinden ABC’ye verdiği röportajda, Avrupalı liderlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saygı duyması gerektiğini söylemişti.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ