Lübnan’ın istifa eden Başbakanı Hariri’den açıklama

13.11.2017

271 Kişi Okumuş

0 Yorum

Lübnan’ın istifa eden Başbakanı Hariri’den açıklama

 

 

Lübnan’ın eski Başbakanı Saad Hariri, geçtiğimiz haftalarda istifa etmişti. Bu süre zarfında hakkında da birçok iddia ortaya atıldı.

 

“İSTERSEM ÜLKEME YARIN DÖNERİM”

Hakkında çıkan iddialara ilk kez cevap veren Hariri, “Kendi özgür irademle Suudi Arabistan’da bulunuyorum. Eğer yarın ülkeme dönmek istersem dönebilirim. Bir ailem var ve onları korumak istemem en doğal hakkım” dedi.

Lübnan’ın ulusal çıkarlarını gözeterek istifasını açıkladığının altını çizen Hariri, ülkesinin bölgesel çatışmalardan uzak durma prensibini benimsemesi gerektiğini vurguladı.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, geçtiğimiz gün Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’i Riyad havalanında karşılamış, uzun süre sonra ortaya çıkmıştı.

 

LÜBNAN CUMHURBAŞKANI: SÖYLEDİKLERİ HÜKÜMSÜZ

Geçtiğimiz gün Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn tarafından yapılan açıklamada, Suudi Arabistan yönetimine Hariri’nin Beyrut’a dönmesini neden engellediklerini açıklama çağrısı yapmış, “Lübnan, başbakanın uluslararası anlaşmalar aykırı bir durumda tutulmasını kabul etmiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Hariri’nin Suudi Arabistan’da şüpheli ve gizemli bir durumda yaşadığını belirten Avn, bu durumdan ötürü Lübnan Başbakanı’nın söylediklerinin hükümsüz olduğunu ifade etmişti.

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ