İhraç edilen FETÖ mağdurları İstanbul Valiliği’nde

25.04.2017

217 Kişi Okumuş

0 Yorum

İhraç edilen FETÖ mağdurları İstanbul Valiliği’nde

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan askeri okul öğrencilerinin velileri ile ihraç olan bir grup memur, mağdur oldukları gerekçesiyle İstanbul Valiliği’ne dilekçelerini verdiler.

İstanbul Valiliği önünde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Oğlunun 63 gündür tutuklu olduğunu, kendisinin Kürt olduğunu belirten Hasan Aksoy, ” Oğlumu 14 yaşında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şanlı ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kaydettirdim. Oğlum Hava Harp Okulu’ndaydı. Suçsuz masum çocuğumu öyle bir hengamenin içine attılar ve kimse sahip çıkmadı. Şu an çocuğum Silivri Cezaevi’nde yatıyor. Biz valiliğe mağduriyetimizi dile getirmek için geldik” dedi.

‘NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK’

Oğlunun askeri okuldayken tutuklandığını belirten Üzeyir Tayyip Şur da, “Kriz masasına dilekçe vermek için geldik. Ancak kriz masası oluşturmamışlar. Ancak dilekçelerimizi aldılar. Çok mağduruz. Ne yapacağımızı şaşırdık” şeklinde konuştu. İsmini vermek istemeyen bir kadın da, “Kurunun yanında yaş da yanıyor. Bizim çocuklarımız suçsuz. Halktan dayak yemişler yine de ateş etmemişler” dedi.

Görevden alınan o öğretmenler için flaş karar!

Açığa alınan öğretmenlerden Birol Dilaveroğlu ise, “Sayı numarası verilmiş bir tebliğ ile açığa alındım. 10 gün içerisinde komisyon kurulacağı söylendi. Komisyonda derdimizi anlatacağımızı düşünmüştük. Bir anda ihraç edildik. Belgelerle hakkımı aramaya çalışacağım” diye konuştu.

‘SABAHA KADAR MÜCADELE VERMİŞTİK’

Darbe gecesi köprüye giderek nöbet tuttuğunu ileri süren İsrafil Tay da “Ben Devlet Demir Yolları’nda memurum. 14 Ağustos’ta önce açığa alındım. Suçsuz olduğumu ispatlamayı düşünürken, 1 Eylül kararnamesiyle ihraç edildim. Benim FETÖ ile hiçbir bağlantım yoktur. 2 oğlumla birlikte köprüye yürüdük ve burada sabaha kadar mücadele verdik. İş döndü, biz hain olduk” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ