1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Abdullah Gül Üniversitesi

 1. #1
  Member Zemheri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Mesajlar
  51
  Konular
  51

  Abdullah Gül Üniversitesi

  Abdullah Gül Üniversitesi; 2010 yılında Kayseri'de kurulan bir üniversitedir.

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Torba Kanun olarak adlandırılan, ekonomik ve mali konularda önemli düzenlemeleri içeren, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile 8 yeni üniversitenin kurulmasına ilişkin kanun tasarısı da kabul edildi. Komisyonda, tasarıdaki 3 üniversitenin adı, verilen önergelerle değiştirildi. Buna göre, "Turgut Reis Üniversitesi"nin adı "Katip Çelebi Üniversitesi", "Konya Üniversitesi"nin adı "Konya Teknik Üniversitesi", "Kayseri Üniversitesi"nin adı "Abdullah Gül Üniversitesi" olarak kabul edildi. Tasarıya göre, Ankara'da "Yıldırım Beyazıt Üniversitesi", Bursa'da "Bursa Teknik Üniversitesi", İstanbul'da "İstanbul Medeniyet Üniversitesi", İzmir'de "Katip Çelebi Üniversitesi", Konya'da "Konya Teknik Üniversitesi", Kayseri'de "Abdullah Gül Üniversitesi", Erzurum'da "Erzurum Üniversitesi" kurulacak.

  21 Temmuz 2010 tarihli ve 27648 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun no:6005) kapsamında Kayseri’de Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur.

  10 Aralık 2010 Tarihli ve 27781 Sayılı Resmî Gazete'de yeni kurulan Kayseri Abdullah GÜL Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından, Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı'nın atandığı belirtilmiştir.

  13 Temmuz 2011 tarihli 27993 Sayılı Resmi Gazete'de Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfı'nın kurulduğu ilan edilmiştir.

  internet sitesi: AGÜ | Abdullah Gül Üniversitesi
  ...

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Abdullah Gül Üniversitesi


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •