1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Mihrap Yerinde

Administrator ksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Trakya
    Konular
    3714

Post Mihrap Yerinde

alıntıdır

Türkiye’nin en renkli kanalı SHOW TV’nin yeni dizisi ‘Mihrap Yerinde’ bu akşam başlıyor! Yasemin Yalçın’ın başrolünde olduğu projede Zafer Algöz ve Kadir Çöpdemir de rol alacak... Dizide 23 yıl önce bıraktığı mahallesine dönen Mihrap’ın hikâyesi ekrana taşınacak. Usta oyuncular Zafer Algöz ve Kadir Çöpdemir ile dizi setinde konuştuk...

■ Harika bir ekiple ekranlardasınız, neler hissediyorsunuz?

Zafer Algöz: Gerçek hayat öyküsü, çok keyifli bir proje oldu. Hüznü, sevinci, kederiyle seyircilerin dizide kendilerini bulacaklarını düşünüyorum. Özlediğimiz mahalle havasını da yaşayacağımız çok güzel karakterler izleyeceğiz. Kadir Çöpdemir: Renkli bir insan malzemesi var. Yasemin Hanım’ın muhteşem bir oyunculuğu var. Elem, tasa, sıkıntı bunları geride bırakmak kadar güzeli yok. İzleyici insan sıcaklığı taşıyan bir işle akşamlarını keyifle geçirecekler.

■ Karakterleriniz nasıl?

K.Ç. Karakterimin ismi Maksut. Mihrap’ın kardeşi rolünü oynayacağım. Tatlı bir üçkâğıtçı, atlara yarışlara çok meraklı ama bir türlü başarılı olamıyor. Ablasının kanatlarında saklanan bir karakter. Bana genelde bu tarz roller geliyor ama ben melek gibi bir insanım. Üçkâğtıçı eğilimi olan bir damar var da yapımcılar bunu mu keşfediyor ben de anlamadım.

Z.A. Ben dizide Mihrap’ın büyük aşkı balıkçı Sado’ya hayat veriyorum. Takıntılı, dengesiz çocuk ruhlu bir karakter. Mihrap evlenmiş Sado nişanlı ama birdenbire Mihrap’ın karşısına çıkmasıyla heyecan başlıyor. Çok neşeli karakterlerimiz var. Mihrap ve Sado’nun aşkı seyirciyi tatlı bir heyecana sürükleyecek.

‘YÜKSEK ENERJILI BIR SET’

■ Dizi setinin enerjisi inanılmaz, çekimlerde neler yaşanıyor?

K.Ç. Bol kahkahalı enerjisi yüksek bir setimiz var. Zafer Abi’nin anekdotları beni benden alıyor. Çok tatlı anlatıyor eğlenceli ve renkli bir ekibiz.

Z.A. Platomuza çok büyük emekler verildi. Neşeli bir kadro içerisinde zaten kötü işler çıkarmak mümkün değil. Kadir’in nerede ne güzel pişer yapılır yenilir anekdotlarıyla eğleniyoruz, ortaya bol kahkaha çıkıyor.

■ Mihrap’ın hikâyesi çok tanıdık bir hikâye...

Z.A. Komedide tıpkı hamur gibi şekilden şekile girmeyi seven bir insanım. Yasemin de tıpkı o şekilde. Hangi karakteri oynarsa oynasın herkesi başarılı oyunculuğuyla kendi hayatına sürükler düşüncesindeyim. Zaten bu projede olmak istememin sebebi onunla yeniden oynayabilmekti.

İşte dizinin konusu

Mihrap (Yasemin Yalçın), mahallesindeki Sado’ya (Zafer Algöz) âşıkken, ailesi tarafından zengin galerici Ahmet ile evlendirilir. Lüks bir hayata başlayan Mihrap’ın Ahmet’ten, bir kızı ve tekne kazıntısı bir de erkek evladı vardır. Eşi Ahmet’in iflası ve ortadan kaybolmasıyla hayatı aniden tepetaklak olan Mihrap, doğup büyüdüğü ama yıllardır uğramadığı mahallesine geri döner ve kardeşi Maksut’un (Kadir Çöpdemir) yanına yerleşir. Ancak hiçbir şey Mihrap’ın 23 yıl önce bıraktığı gibi değildir. Dizinin hikâyesi, kâh hüzünlü kâh komik curcuna olaylarla seyirciyi ekrana bağlayacak.

• Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

Mihrap Yerinde

Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Bu Konudaki Etiketler