1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Çocuk Sahibi Olmak İçin Feng Shui Çözümleri

 1. #1
  Administrator ksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Yer
  Trakya
  Mesajlar
  3.748
  Konular
  3714

  Post Çocuk Sahibi Olmak İçin Feng Shui Çözümleri

  alıntıdır  Kadın olsun erkek olsun her birey çocuk sahibi olmak ister. Bazılarımız gerek sağlık sorunlarından kaynaklı olsun, gerekse yaşadığımız mekânların bizlere verdiği enerji türlerinin getirdiği sorunlarla karşılaşmaya sebep olur. Bu hafta mekânların çocuk sahibi olmamıza etkilerini Feng Shui açısından inceleyeceğiz.

  Yeni bir eve taşındıktan sonra veya bir takım tadilatlar sonrasında karşılaşılan sorunlarla, bu güne kadar çok karşılaştım. Bunlardan biri de çocuk sahibi olmakla ilgili. Örneğin; bir danışanım yeni bir eve taşındıktan sonra ikinci bir çocuk sahibi olmayı planlamışlar ama sonuç alamıyorlardı, üstelik hiçbir sağlık sorunu tespit edilmemesine rağmen. Bizim keşif ziyaretimizden sonra yeni evlerinde annelikle ilgili olan güneybatı pusula yönü ve çocuklarla ilgili batı pusula yönlerinin eksik, kayıp olduğunu tespit ettik. Bu sorunlar Feng Shui açısından bizi biraz zorlasa da sorunu çözmüş olduğumuzu sevinçle aldığımız telefonla mutluluklarına ortak olarak yaşadık.

  Sevgili okurlar şimdi sizlere kısaca basitleştirilmiş olarak bir Feng Shui uzmanına ihtiyaç duymadan mekânınızda bu enerjileri dengelemek ve oluşturmanız için sizlere basit çözümlemeler sunacağım.

  Çocuk sahibi olmak için evde yapılacak ilk Feng Shui adımı ana girişlerde herhangi bir engelin, tıkanıklığın, yığının olmamasıdır. Ana girişler mekânın ağızıdır, içeri giren Chi’nin kalitesi içerde yaşayanları önemli ölçüde etkiler. Girişlerde herhangi bir engel olmamalı, davetkâr şekilde düzenlenmeli. Mekân tüm yığınlardan arındırılmalıdır.

  Batı pusula alanı çocuklarla ilgili pusula yönüdür. Bu alana metal ve toprak elementi ile ilgili dekorasyon yapılmalı. 7 beyaz veya gümüş çerçevelerde gülen çocuk resimleri yerleştirin.

  Güneybatı pusula alanı annelikle ilgili yöndür.2014 de özellikle 1 kariyer yıldızı ile parlıyor bu pusula yönü. Özellikle kadınların yıldızını parlatacak, kariyer gelişimini hızlandıracak mükemmel bir enerji barındırıyor. Buraya toprak ve ateş elementi ile güzel bir harmoni yapabilirsiniz. Seramikten yapılmış bir anne ve çocuk figürü de mükemmel bir fikirdir.

  Yatak odası önemle üzerinde durmanız gereken alandır. Yatak odası dinlenme, eşinizle romantik vakitler geçirebileceğiniz şekilde dekore edilmeli. Televizyon, bilgisayar gibi elektronik aletler olmamalıdır.

  Yatak başına iki kırmızı abajur yerleştirilmeli, yatak başı sağlam bir duvara dayanmalıdır. Asla bir banyo, tuvalet dış duvarına yatak konumlanmamalı. Yatağın ayakucu ebeveyn, genel banyo tuvalet ve oda kapısına bakmamalı. Yatak başınızı kişisel şanslı bir alana denk gelecek şekilde yerleştirmek de mükemmel sonuçlar doğurur.

  Yatak seçimleri de çok önemli bir konudur. Günümüzde bazalı yataklar çok talep görse de, Feng Shui açısından çok olumlu kabul edilmezler. Yatağın altı boş olmalıdır. Eşya yığınları enerji tıkanıklıklarına neden olur. Bırakın çocuk sahibi olmayı güne her gün yorgun kalkarak başlarsınız. Gereğinden fazla, saatlerce uyusanız bile zinde ve dinlenmiş kalkmanız pek mümkün olmaz, çünkü yaşam enerjisi dediğimiz Chi rahat dolaşamaz.

  Eğer mümkünse yatak odası kapısının iki yanına iki çift fil yerleştirilebilir. Özellikle fil erkek çocuk sembolüdür.

  Ayrıca 2014 de kuzey pusula yönünde olan 9 gelişme büyüme yıldızı çocuk sahibi olmak için bu yıl çok elverişli bir pusula alanı. Eğer mümkünse bu alanda bir yatak odası seçebilir veya yatak başınızı bu pusula alanına göre de konumlandırabilirsiniz. Eğer yatak odası olarak kullanılamayacak bir alan ise burada minik kırmızı renkte bebek figürleri, patikleri yerleştirebilirsiniz veya size her baktığınızda çocuk sahibi olmayı hatırlatacak gülümsemenizi sağlayacak herhangi bir obje, resim olabilir, yaratıcılığınızı kullanın.

  Son olarak güneybatı ve batı pusula alanları eksik mekânlarda çocuk sahibi olmak çok güçtür. Bu sorunlu alanların uygun çözümlemelerle kesinlikle mekâna dâhil etme yoluna gidilmelidir. Uygun çözümlemelerle kayıp eksik olan pusula alanları mekâna dâhil edilmelidir.

  Yaşadığınız mekânların istek ve dileklerinize hizmet etmesi dileği ile

  Sevgiler...

  Feng Shui Akademisi
  Zeynep Akçay

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Çocuk Sahibi Olmak İçin Feng Shui Çözümleri


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •