1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Sertleşme problemine kökten çözüm

 1. #1
  Administrator ksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Yer
  Trakya
  Mesajlar
  3.748
  Konular
  3714

  Post Sertleşme problemine kökten çözüm

  alıntıdır


  Sertleşme problemi ereksiyonu sağlayabilme ve sürdürebilme, erkekler için yaşamın vazgeçilmezlerinden olmasına rağmen sorun yaşayan erkeklerin çok az bir kısmı doktora başvuruyor. 50 yaş üzeri erkeklerin yarısı, 65 yaş üstü erkeklerin %60-70'i sertleşme problemi yaşamaktadır. Sertleşme sorunu her ne kadar yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan bir hastalık olarak görülse de gençlerde de görülebiliyor. Pek çok nedeni ve tedavi yöntemi olan sertleşme sorununda, ilaç tedavileri, penise enjeksiyon tedavisi ve cerrahi tedavilere ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat bu tedavilerin uygulanmasında kendine özgü yan etkilerinin olması nedeniyle yüz güldürücü sonuçlar alınamamaktadır. Ağrısız, sızısız, ameliyatsız ve ilaçsız yöntem Bolu Özel Çağsu Hastanesinde uygulanmaya başladı.

  Sertleşme problemine Amerikada geliştirilen bir cihaz sayesinde kalıcı olarak çözüm getiriliyor. Dünyada yaklaşık 2.5 yıldır uygulanan sistemin son derece yüz güldürücü sonuçları elde edilmiştir. Tedavi yöntemi uygun hastalarda %80 lere varan başarı sağlamaktadır. Tedavi yöntemi ED 1000 isimli penise şok dalgası veren bir cihazla yapılmaktadır. Tedavi hastanede yatış gerektirmeyen ve ayaktan yapılan "penise düşük yoğunlukta şok dalga terapisi" uygulanması esasına dayanmaktadır. Uygulamanın şiddeti hastanın hissetmeyeceği kadar hafif ve ağrısızdır. Başarı sağlanan hastalarda herhangibir ek tedaviye ihtiyaç duyulmamaktadır. İki yıldır yapılan çalışmalar tedavinin geçici olmadığını kalıcı olduğu bize göstermektedir.

  Şok dalgasıyla nasıl tedavisi yapılır?

  Şok dalga tedavisi uzun yıllardır ürolojide böbrek taşlarını kırmada kullanılmaktadır. Teknolojik gelişmelerle kalp yetmezliklerinde küçük damarların dolaşım kapasiteninin artırılması amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Elektrohidrolik yöntemle oluşturulmuş şok dalgalarının kullanımında edinilen başarılı sonuçlar sonrasında, kalp damarlarıyla benzerlik gösteren penisin damarsal kaynaklı hastalığı olan sertleşme sorununun kalıcı tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Sistem damarların düşük yoğunluklu uyarılmasıyla penise giden kan miktarının sürekli ve kalıcı şekilde artmasını sağlayarak sertleşme sorunu olan hastaların eski performanslarına ulaşmasına yardım eder. Hastanın penisine uygulanan şok dalgaları penis içinde bulunan kan damarlarının genişlemesini sağlar ve küçük damarları daha fazla kan taşıyabilir hale getirir. Kısaca; ereksiyonun gerçekleşmesini ve idamesini sağlayan kan miktarını artırır ve damarsal kaynaklı ereksiyon problemlerini tedavi eder. En büyük avantajı geniş bir hasta kitlesine hitap etmesi ve uygun hastalarda kalıcı sonuçlar sağlamasıdır.

  Şok dalga tedavisi kimlere uygulanır?

  Sertleşme sorunu için ağızdan ilaç tedavisi kullanan ve sorunun kalıcı olarak çözümünü isteyen hastalar için uygundur. Ayrıca, ağızdan alınan ilaçlara yeterince yanıt vermeyen hastalarda da düzelme sağlar.

  • Şeker hastalığına bağlı damar sorunu bulunanlar

  • Yüksek tansiyonu bulunanlar

  • Kalp krizi geçiren hastalar

  • Kalp damar hastalığı olanlar

  • Periferik arter tıkanıklıkları olanlar

  • Kronik sigara içmeye ve fazla kiloya bağlı sertleşme sorunu olanlar

  • Yüksek kolesterole bağlı sertleşme problemi olan hastalar bu tedavi için uygun olabiliyor.

  Tedavi ne kadar sürüyor?

  Şok dalga tedavisi toplam 12 seanslık bir uygulamadır. Tedavi dönemi 3 aşamalıdır. İlk aşamada 3 hafta süreyle haftada 2 seans yapılır. İkinci aşama 3 hafta süreli istirahat dönemidir. Üçüncü aşamada yine 3 hafta süreyle haftada 2 kez olmak üzere uygulama yapılır. Bir hasta toplamda 12 seanslık tedavi alır. Her bir seans süresi ortalama 15 dakikadır. Her bir seansta penisin 5 değişik bölgesine ortalama 3'er dakika toplam 15 dakikalık düşük yoğunlukta şok dalgası uygulanır. İlk uygulamalardan itibaren hastalar sonuç almaya başlar, ancak tedavinin kalıcı olması için mutlaka 12 seanslık uygulama gereklidir.

  Hasta acı, ağrı, sızı hissetmiyor

  • Penise uygulanan şok dalga şiddeti hastanın hissetmeyeceği kadar hafiftir.

  • Uygulama sırasında veya sonrasında hasta ağrı hissetmez, yani ağrısızdır.

  • İlaçsız bir tedavi yöntemidir. Bildirilmiş yan etkisi yoktur.

  • Tedavi süresince yatış gerektirmez, ayaktan uygulanan bir tedavi yöntemidir.

  • Cerrahi bir yöntem olmadığı için anestezi gerektirmez.

  • Başarı oranı yüksektir ve uygun hastalarda uygulama sonrasında kalıcı sonuçlar sağlar, dolayısıyla sertleşmeyi sağlamak için ayrıca ilaç kullanımına gerek kalmayabilir.

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Sertleşme problemine kökten çözüm


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •