1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Oğlak Burcu Genel Özellikleri

 1. #1
  Administrator ksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Yer
  Trakya
  Mesajlar
  3.748
  Konular
  3714

  Post Oğlak Burcu Genel Özellikleri

  alıntıdır  OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)

  Element: Toprak

  Nitelik: Öncü

  Arketipler: İnşa etmek, tertip etmek, hesap etmek, ayarlamak

  Madeni: Kurşun, kömür

  Uygun Taşı: Lal, oniks, malakit, dumanlı kuvars, mercan, kara kehribar

  Uygun Meslekler: Muhasebeci, yönetici, komisyoncu, ekonomist, mühendis, devlet memuru, taş işleme, politika, emlakçılık, mimarlık

  İyice uzayan, kendini gösteren ve bitmek bilmeyen kışın içinde dünyaya gözlerini açmış bir kış çocuğunda sıra.

  Evin en küçüğüdür o ama en büyüğüne özenir, yaşlı olanın anlattıklarından etkilenir, onu taklit etmeye çalışır. O yüzdendir ki gençken bile yaşlı bir edası vardır. Gün içinde çalışmak ve evdekilere yardım etmek onun zevkle yaptığı işlerdendir. Azimle, sabırla, kendine has disiplin ve metotla çalışır. Çünkü soğuğun, en güzel ilacıdır çalışmak; harekettir, eylemdir. Duyguları soğuk tarafından bloke olmuşluğun kaçışıdır. Zor büyüyen ve genelde büyüyene kadar ne olacağını kestiremeyen bu aksi çocuk, büyüdüğünde kendini en ağır yükün altına sokacaktır. Küçüklüğünden beri bunu öğrenmiştir, o yüzden değişime karşı direnç gösterecek, bağlı olduğu düzeni yerle bir eden herkes ve her şeyden uzak duracaktır. En başta AŞK’tan... Aşkta kendisini kaosun bir adım gerisinde hisseden bu gencin, dünyanın yükünü taşıyacak kadar istekli ve azimli olup da, dünyayı yerinden oynatacak kadar güçlü olan aşkı taşıyamaması, bilinmeyene ve kontrolsüz enerjiye duyduğu korkudan ileri gelir. İşte budur Oğlak… Küçüklüğünden beri biriktirdiği her şeyi hayatına taşır. Bu yüzden geleneksel, saygın, öz bir hayatı tercih eder. Yay burcu gibi abartılı davranışları yoktur, ölçülü, mesafelidir. Yaş tahtaya kolay kolay basmaz, attıkları her adımın ardında yatan bir mantık veya bir denklem muhakkak vardır.

  Güneş Oğlak’ta, ciddiyeti, dikkatliliği ve ölçülü davranmayı gerektirirken, Ay Oğlak’ta duygusal sıcaklıktan yoksundur. Merkür Oğlak’ta metotlu, sorumlu bir şekilde çalışmayı ortaya koyar. Venüs Oğlak’ta, utangaç ve çekingendir; sadık ama duygusal içtenlikten uzak. Mars Oğlak’ta iyi bir organizatördür; kişi kendini ve yapacaklarını planlar ve ona göre harekete geçer. Jüpiter Oğlak, ancak çok çalışıldığında iyi şeyler hak edeceğinin göstergesidir. Satürn Oğlak’sa tam bir zaman efendisidir. Planlı, programlı, dikkatli yapısıyla her tür işin altından kalkmayı sağlar.

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Oğlak Burcu Genel Özellikleri


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •