1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: İlişkileri Bitiren En Önemli 5 Sebep

 1. #1
  Administrator ksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Yer
  Trakya
  Mesajlar
  3.748
  Konular
  3714

  Post İlişkileri Bitiren En Önemli 5 Sebep

  alıntıdır


  Hepimiz ayrılığın acısını tatmışızdır. Bazen ceviz kabuğunu doldurmayan sebepler bazense büyük sebeplerle ayrılıklar aşarız. Ama pek çok çiftin ayrılığının ardında sayacağımız temel sorunlar yatar.

  İşte ilişkinizi bitme noktasına getiren beş temel neden ....  İhanet

  İşte ilişkiyi bitiren en önemli etken budur. İlişkide aldatma yaşandıysa, bu ilişkinin artık sağlam temellere oturması zordur. Bu bir dönüm noktası demektir. İhanetin ardından ilişkinin bitmesi çok büyük bir ihtimaldir.  Üçüncü kişiler

  İhanetten sonra önemli konulardan biri de ilişkinizin çevresindeki diğer kişilerdir. Bu kişiler aile veya arkadaşlar olabilir. İlişkide yaşanan sorunlar için ilk çözüm yolu partneriniz olmalıdır.

  Eğer işin içine aile ya da arkadaşlar girerse genel olarak geçici ve yapmacık bir düzelme yaşanır. Ailenizi ve arkadaşlarınızı bu duruma müdahale edebilir konuma getirmemelisiniz.

  Bir başka yönü ise üçüncü kişiler dediğimiz kişilerin ilişkinize yön verme çabalarıdır. Hatta karışmalarıdır. Buna asla izin vermeyin. İlişkiniz partnerinizle sizi ilgilendirir. Birlikte yaşayan sizsiniz.

  Maddiyat

  Evet, ilişkileri bitiren önemli sebeplerden biri de paradır. Sakın yok demeyin. Parayla saadet olmayacağı gibi parasız da, ya da paranın hesabını bilmeden de saadet olmaz.

  Çiftler ortak yaşadıkları hayatta maddi konularda da ortak hareket eder, etmelidirler. Harcama ve tasarruf söz konusu olduğunda çiftler anlaşmazlığın tam ortasına düşerler.

  Eğer çiftlerden biri bu konuda aşırı isteğe sahipse ya da hesabını bilmiyorsa zamanla küçük maddi sorunlar büyüyerek ilişkide büyük tartışmalara neden olur. Sorun aşılamazsa da ayrılık kaçınılmazdır.

  Gereksiz Kıskançlık

  Eğer ilişkide kıskançlık yoksa ya da aşırı bir kıskançlık varsa ilişkinizin sağlığını tehdit eder. Kıskançlık güven problemi gibi algılanacak boyuta ulaştığında çiftler arasında ateşli tartışmalara neden olur.

  Hiç kıskanmamak da sevilmediği anlamı doğurabilir. Bu nedenle seviyesi ayarlanmış bir kıskançlık ilişki için yararlı; aşırısı ve hiç olmaması ise zararlıdır.

  Cinsellik

  Genellikle çiftler bu konuda konuşmaktan kaçınır. Ancak karşınızdakinin ne istediğini bilmeden ya da sizin isteklerinizi karşınızdaki bilmeden nasıl sağlıklı bir cinsellik yaşayabilirsiniz ki?

  Cinsel anlamdaki isteklerinizi partnerinizle paylaşmazsanız, zaman içinde birlikte olmaktan zevk almaz hale gelir ve birbirinizden soğuyarak mutsuz olursunuz. Her iki tarafın da cinsel yaşamlarını yüksek ve sağlıklı tutmak için çabalaması gerekir. Cinsellik ilişkinin olmazsa olmazı değildir ama bir gereğidir.

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  İlişkileri Bitiren En Önemli 5 Sebep


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •