1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Aşkımıza Nasıl Sahip Çıkarız?

Administrator ksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Trakya
    Konular
    3714

Post Aşkımıza Nasıl Sahip Çıkarız?

alıntıdır

Opr. Dr. Gökçen Erdoğan Yazısı

Aşkımızı nasıl yaşayacağımızı bilemeyiz. Elimizi kolumuzu koyacak yer bulamadığımız anlardaki gibi yaşarız bazen. Peki aslında nasıl yaşamalıyız, farklılaştırmak ve yolunda yürütmek için neler yapabiliriz?

İlişkiye ilk olarak ateş-barut birlikteliği olarak başlarız. Yaşanmışlıklardan sonra bu birliktelik birbirini iten kutba dönebilir , yalnız bunu çoğunlukla istemeyerek yaparız. Çünkü kadınla erkeğin fizyolojisi, kimyası, biyolojisi, müziği, fiziği, her şeyi farklıdır. Öncelikle amaç farklıdır. Erkeğin önemseme dereceleri kadınlardan çok farklıdır, beklentiler de. Erkekler geçmiş ve gelecekleriyle değil, bugüne özel, bugünü baz alarak yaşarlar. Kâr kutularına sadece bugünde yaşadıklarını koyarlar, teknik onların işidir, mekanik de. İşte tek düze, ilişkide çok düze yaşar. Mantık her daim duygunun direksiyonu, akıl ilişkinin motorudur. Severler, aramazlar, yaşarlar, paylaşmazlar. Dikkat ettiyseniz kadınların tam tersidirler. Bu görüntü beraberliğin ilk dönemlerinde yoktur, yaşanmaz; zaman gelir, kişilik, alışkanlık, beklentiler ve duygular işin içine girince araba teklemeye başlar. Önce su kaynatır, sonra yavaş yavaş inmeye başlar lastikler. Kadın daha duygusaldır, O hep ister, hassastır, düşünür, kıskançtır, fedakârdır, yine ister… Bunu daha da uzatabilirim. Peki bu kadar taban tabana zıt olan kişilik, aşk olunca, meşk olunca nasıl yana yana geliyor? Ya da her şey iyi giderken ne oluyor da bu büyü bozuluyor?

Aşağıdakilere dikkat ederseniz deneyin bakalım bu büyü bozuluyor mu???

Evlisiniz ve çocuklarınız var. Bunların önem derecesini ayarlayamayız nedense. Fakat şunu bilin ki

1-Eşiniz etrafınızdaki kişilerden (çocuklar da buna dahil) daha önemlidir.!!!

Bu size özel değildir. Her zaman yaşanılan kaçınılmaz sondur. Fakat bazen bunu unutur farklı davranırız. Nasıl anneniz babanızı seçtikten sonra anneanne ve dedeniz ikinci plana düştüyse, ya da çocuklarınız gelecekte âşık olup evleneceği birini bulup tahta onu oturtacaksa bu tabiatın kanunudur. Bu yüzden elinizdekine sahip olmak, etrafınızdakilerden bir tık daha önde olmasına izin vermeniz daha verimli olacaktır. Bu hem sizin aile sağlığınız hem de çocuklarınızın önündeki aile hayatı için gereklidir.

Şunu bilin ki birlikte yatağa girdiğinizi kişi ve aynı saniyede üzülüp aynı saniyede sevindiğiniz, hatta orgazmın en üst noktalarına çıktığınız kişi hayatınızda en büyük toleransa sahip olan kişi olmalıdır. Ona kızmadan, ona bağırmadan, ona küsmeden iki ya da üç defa daha düşünmek gerekir. Haksızlık etmeyin yani ona.

Baktınız sizi çok sinirlendirecek bir şey yaptı, bunu mutlaka ona söyleyin ve bunu onunla paylaşın. Erkekler bazen kadınları sinirlendiğini fark edemez ve hayatına devam eder. Biz bu taraftan kendi kendimizi yesek de niye, niçin nasıl diye, o diğer taraftan bu olayı kapatıp başka olaya adım atmıştır. Kadınlar olarak bizim önceliklerimiz farklıdır. İsteklerinizi, duygularınızı erkeklerle paylaşın hem de bir defaya mahsus değil her seferinde. Kadınların anlamak istemediği bir şeydir bu, ‘’ben ona söyledim’’ Hayır erkekler her olaydan sonra beyne ve duygulara reset atar yani siler.

Bu yüzden;

2.Tekrar tekrar kızmadan yorulmadan açık bir şekilde isteklerinizi onlara anlatmalısınız.

Bunu anlatırken de hep küçük harf kullanın. Bazı erkekler kadının kendisine bu şekilde öğretici olmasından haz etmeyebilir. Bunu oyunlarla kendi isteğinizmiş gibi anlatın. Söylediğinizi yaparsa çok mutlu olacağınızı anlatın. Çünkü sizin isteminiz her daim doğru bir istek olmayabilir. Anlatırken tensel temasta bulunun. Şunu özellikle hatırlatmak isterim. Etkileme şekli en çok üç türde olur : Görsel, tensel ve sessel. Erkekler özellikle görsellikten yani onların gözüne hitap eden kıyafet, biçim, kilo gibi unsurlardan ve tensel temastan hoşlanırlar. Çok ileriye kaçmamak kaydıyla isteklerinizi ona söylerken hafif hafif gömleğin boynundan elinizi içeriye sokarak hafif bir iç gıcıklatma başlatabilirsiniz ya da isteklerinizi kulaklarının arkasından sesinizi ve nefesinizi boynuna çarparak yakın temasla söyleyebilirsiniz. Kadınlar ise daha çok sessel yani seni seviyorum hayatım, iyi ki varsın, bugün nasılsın gibi konuşma başlatan ve sesi barındıran durumlardan hoşlanırlar.

Eşinize çok kızdınız ve ona birkaç cümle etmekten duramıyorsunuz.

3-Yapacağınızı tek şey ona o cümleyi söylemeden bir nefes alıp öne bir cümle daha yerleştirmeniz. Nasıl mı? Size sormadan akşama misafir kabul etti, sizin de başka bir planınız var. Misafir red edilemeyecek biri olduğu için planınızı ertelemek durumda kaldınız ama bunu eşinize sormak hatta sinir katsayılarınızı arttırıp kavga etmek istiyorsunuz. Bunda amaç sinir biriyle paylaşılırsa daha hafifler mantığıdır. Önce nefes aldınız ve ‘’zaten çok sinirliyim’’ deyip ağzınıza geleni söylediniz çok ileri gitmeden. Bu hem size zaman kazandıracak hem de karşınızdaki kişi bir sonraki tartışmada ‘’evet çok sinirliyim’’ dedi ve bir bomba geliyor bu sefer ne yaptım acaba diyerek hazırlık yapacaktır. Belki de hiç sizi konuşturmadan özür dileyecektir. Yani sizin sürekli kullandığınız bir kelime ya da cümle tartışma öncesi ortamı biraz daha yumuşatabilir.

Cinsel terapist olarak şunu söylemek isterim. Her daim yakın temas penis-vajen birlikteliğiyle sonlanmayabilir.

4-Romantizmin sizi atlatmasına izin vermeyin peşinde olun. Yani beraber zaman geçirirken elini tutmak, ona dokunmak, onu öpmek yani romantizmin aşamalarından geçmek aşkı taze tutar. Evdesiniz ve tv izliyorsunuz elinizde çay var ya da kahve. Bir yudum aldınız ve dudaklarınız ıslak. Gidin eşinizin boynundan ya da kolundan (özellikle hadi kol kasını göster dediğimizde kasın gösterildiği yer )ıslak ıslak öpün. Bu ister ilişkiyle sonlansın ister sadece bu kadar kalsın bunu mutlaka 5-6 günde bir yapın. Unutmayın kadınların ruhunda geyşalık, mantığında annelik, duygularında fahişelik yatar. Bunu çıkarmak ve hayata adapte etmek size bağlıdır. Ama erkekler en çok duygularımızı, sonra ruhumuzu en son da mantığımızı kabul ederler. Eğer bu sıralamada farklılık varsa o zaman erkekte bir sorun aranabilir.

Fizyolojik olarak kadın ve erkeğin rolleri bölünmüştür aslında. Romantizm kadının, cinsellik erkeğin esas ev ödevidir ama ben de diyorum ki:

5-Bazen rolleri değiştirin. Doktorculuk oynarken doktor ve hastanın yeri, hastalığın ismi, doktor önlüğün rengi, sorgulama şekli nasıl değişiyorsa değiştirin. Yani diyorum ki fantezi yapın. Bunu hayatınıza oturtun hem de baş köşeye. İlk başta sıkılabilirsiniz, utanabilirsiniz sonra hayatınızdaki renklenmeyi gördüğünüzde iyi ki yapmışım dersiniz!!! Bunu kadınlar penye, beyaz, babaanne donunuzu değiştirerek, erkekler de boxerınızı, slip çamaşıra geçirerek yapabilirsiniz mesela.

6-Birbirinize vakit ayırmak belki de aşkı tekrardan alevlendirmenizin ya da aşkı taze tutmanın en önemli ayrıntılarından biridir. Bu özellikle eve girerken başlar. Birbirinize kapıyı açarken güleryüzlü ve öpücükle karşılamak fark etmeseniz de ruhun istediği bir durumdur. Karşılama deyip geçmeyin. Böyle yapmayarak ruhu kinlendirirsiniz. İşte gün gelir sizin istediğinizi gibi bir karşılamaya rastlarsanız, ruh ve beden ona doğru bir kayış gösterebilir. Ya da onun duygularını paylaşmanız, günü sormanız, ya da sizin gününüzden enstantaneler anlatmanız ( tabi ki çok sıkmadan)doğru olacaktır. Mutlaka zor bir gün geçirdiyse onun yükünü hafifletecek cümleler kurmaya ya da beden olarak onu rahatlatacak pozisyonlar almasına yardım edebilirsiniz. Unutmayın ki aynı durum sizin içinde geçerli olacaktır.

7-Ben size partnerinizi kontrol etmeyin demiyorum, bunu yaparken ona fark ettirmeden yapın diyorum.

Kontrol, özellikle kadınların hayatlarının olmazsa olmazı. Vücudumuzda kafa olmazsa göz, göz olmazsa el, mutlaka bir şeyler arama dürtüsündedir. İnşallah bulamaz da. Bu genelde onun ceplerini, faturalarını ya da telefonlarını kurcalayarak yapılır. Akıllı erkekler bu konuda bilinçli oldukları için kadınların çözemediği telefon kullanarak ya da ceplere bir şey koymayarak ya da faturaları işyerine göndererek sıyrılacaklarını düşünseler de merak etmeyin. İşyerinizdeki sekreterden kapıcıya, telefon bayilerinde çalışan elemanlardan, şoförünüze kadar hepsi bizim has elemanımız. Bu yüzden amanın bir yanlış yapmayın. Unutmayın her kadın bir ajandır. İşini başarısızca tamamlayanlar olduğu gibi büyük çoğunluğu başarıyla bitirir.

8-Erkekler ima etmez, direkt söyler bu yüzden onların söylediklerinin altında bir şeytanlık aramayın. Kadınlar bir cümle kurarken içinde 3 cümle barındırır, üstüne üstlük bir de karşıdakinin bunu anlamasını bekler. Söylemek istediğiniz her şeyi erkeklerin yüzüne söyleyin. Onu dinleyin hatta ne anladığını anlamaya çalışın. Bu şekilde yanlış anlaşılmalardan ve kelime oyunlarından kurtulmuş olursunuz.

Her ilişkide olduğu üzere bazen tartışıyor, bazen de niye tartıştığınızı dahi hatırlamıyorsunuzdur. İncir çekirdeğini doldurmayan sebeplerden çıkan sorunları eğer en asgariye indirirseniz bakın ne kadar hafifleyeceksiniz. Biliyorum bazen kadınlar farkında ola ola bir tartışma başlatır. Sonucu tatmin olan bu tartışmalar, sizin egonuzla samimi olurken maalesef karşı tarafın egosuyla kavga eder.

Bu yüzden;

9-Bir tartışma başlayacaksa ve bu tartışma eşinizle alakalı değilse onunla bu konuyu çok uzatmadan ve seslerinizi yükseltmeden konuşun.

10-Elinizdekiyle idare etmeyi bilmelisiniz. Bu ister eşiniz olsun ister erkek arkadaşınız, unutmayın ki bunu bulamayanlar da var. Eğer eş olarak onu kabul ettiyseniz sizin krıterlerinizin en az %50 sini taşıyordur. Bu yüzden fazla beklentide olmaydın.

Sonra mı? Değmesinler keyfinize

Opr. Dr. Gökçen Erdoğan

• Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

Aşkımıza Nasıl Sahip Çıkarız?

Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Bu Konudaki Etiketler