FETÖ’den kongre üyelerine skandal mektup

09.05.2017

246 Kişi Okumuş

0 Yorum

FETÖ’den kongre üyelerine skandal mektup

Söz konusu skandal mektupta ABD  ordusundan “bizim ordumuz” diye söz edilirken, Türkiye’nin “PYD/PKK unsurlarını  bombalamasından rahatsız olunduğu” da belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesinde FETÖ’nün  ABD ayağında faaliyet gösteren kurumlar, bir skandala daha imza attı.

Ohio eyaletinde faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı Dayton Türk-Amerikan  Toplumu, tüm eyaletteki üyelerine gönderdiği bir elektronik posta ile, Türkiye’yi  şikayet eden ve birçok iftira içeren bir mektubu ABD Kongre üyelerine  göndermelerini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşme kararından duyulan rahatsızlığın vurgulandığı mektupta, “16 Nisan’daki Anayasa  değişikliği referandumundan sonra Türkiye’deki durumun daha kötüye gittiği” ve  “Trump yönetiminin bu konuda uyarılması” gerektiği iddia edildi.

 

PYD/PKK’NIN VURULMASINDAN RAHATSIZLAR

Türkiye’nin “İslami eğilimli otoriter bir rejime dönüştüğü” savunulan  mektupta, FETÖ mensupları ABD Kongresi üyelerine, “Erdoğan, bizim ordumuzla  birlikte DEAŞ teröristlerine karşı başarılı bir mücadele yürüten ve Amerika’nın  Suriye’deki en iyi dostları olan Kürtleri (PYD/PKK) bombalamaktan imtina  etmiyor.” şeklinde seslendi.

SEÇİM KAMPANYALARINDA SENATÖRLERE BAĞIŞTA BULUNUYORLAR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra birçok üyesi firari olarak ABD’de  yaşayan FETÖ, Türkiye’nin örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili  çabalarını kongre ve yerel siyasi unsurlar nezdinde zayıflatmak için Amerikalı  siyasetçilerin seçim kampanyalarına bağışta bulunmak başta olmak üzere çeşitli  adımlar atıyor. Yeni ortaya çıkan bu mektubun da, bu çabaların bir parçası olduğu  değerlendirmesi yapılıyor.

LOBİ ŞİRKETİ KURDULAR

Geçen eylül ayında ABD’deki FETÖ yapılanmasının Washington Strategy  Group Inc. adıyla yeni bir lobi şirketi kurduğu ve Trump yönetimine yakınlaşmak  için yeni yollar aradığı ortaya çıkmıştı.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ