Esad’ın 30 askeri muhaliflerin safına geçti

01.05.2017

236 Kişi Okumuş

0 Yorum

Esad’ın 30 askeri muhaliflerin safına geçti

Muhalifler, Kabun’daki cephe hattında rejimin 7 askerini öldürdü, bir tankı imha etti. Mahalledeki çatışmaları fırsat bilen 30 asker, muhaliflerin safına geçti”

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi Üyesi Yusuf el-Bustani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kabun ile Cobar mahallelerinde muhalifler ile Beşşar Esed güçleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını söyledi.

Esed güçlerinin bu mahallelere doğru ilerlemek istediğini anlatan Bustani, ancak muhaliflerin, rejim güçlerinin ilerleyişini durdurduğunu belirtti.

Bustani, ”Esed güçleri, uzun zamandan beri Kabun ve Cobar’a karadan ve havadan saldırıyor. Bugünkü saldırılarda da Şam yönetimine bağlı güçler, Kabun ve Cobar ile Sakba bölgesinde zayiat verdiği için, söz konusu mahallelere ‘fil’ adı verilen sanayi yapımı füzelerle saldırdı.” ifadelerini kullandı.

Muhaliflerin Kabun’daki cephe hattında 7 rejim askerini öldürdüğünü bildiren Bustani, ”Muhalifler, Kabun cephesinde rejime ait bir tankı imha etti. Mahalledeki çatışmaları fırsat bilen 30 asker, muhaliflerin safına geçti.” diye konuştu.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ