CHP’den ihracı istenen Fikri Sağlar: ‘Sözlerim çarpıtıldı’

08.05.2017

185 Kişi Okumuş

0 Yorum

CHP’den ihracı istenen Fikri Sağlar: ‘Sözlerim çarpıtıldı’

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında, Sağlar iki kez söz aldı. Her iki konuşmasında da suçlamaları kabul etmeyen Sağlar, röportaj verdiği gazetenin sözlerini çarpıttığını savundu. Sağlar’ın, “Gazeteyi tekzip edemeden, kendimi disiplin sürecinde buldum” dediği ifade edildi.

Öte yandan toplantıya katılan, genel başkan yardımcılığı ve parti sözcülüğü görevinden istifa eden Selin Sayek Böke’ye bazı PM üyelerinin tepkilerini dile getirdiği kaydedildi. Böke’nin, istifa açıklamasının arkasında olduğunu belirterek, “Aynı görüşte olmadığım bir yönetimde olmayı doğru bulmuyorum. Bunun, partinin kurumsal yapısına zarar vereceğini düşünüyorum” dediği aktarıldı.

Bazı PM üyelerinin ise Sağlar’a yönelik kesin ihracın ağır bir talep olduğunu dile getirerek, bu durumda aynı sürecin, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve Böke için de başlatılması gerektiği görüşünü savunduğu öğrenildi.

SAVUNMASI İSTENECEK

 

Bu arada, Sağlar’ın disipline sevk kararının 38 evet, 19 hayır, 2 çekimser oyla alındığı, bir PM üyesinin ise oy kullanmadığı belirtildi.

PM’nin sevk işleminin ardından YDK’nın gelecek günlerde, Sağlar’dan savunma yapmasını istemesi bekleniyor.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ