‘Bir Ak Parti’li niye hayır der’ dedi kendi kararını açıkladı

14.04.2017

233 Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Bir Ak Parti’li  niye hayır der’ dedi kendi kararını açıkladı

Karar Gazetesi köşe yazarı Etyen Mahcupyan, bugünkü köşe yazısında 16 Nisan‘da yapılacak anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak görüşlerini bildirdi. 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir dönem danışmanlığını da yapan Etyen Mahcupyan, referanduma ‘hayır’ kararı aldığını ilan etti. 

BİR AK PARTİ’Lİ NİYE HAYIR DER?

‘Vereceğimiz kararda başkalarının ne düşündüğü bizim için referans olamaz’ diyen Mahcupyan, yazısında ‘Başkanlık sistemine her zaman taraftar olduğunu’ da hatırlattı. 

16 Nisan referandumunda ‘hayır’ diyeceğini net bir şekilde açıklayan Mahcupyan, ‘hayır’ deme nedenlerini de “Bir AK Parti’li niye hayır der?” başlıklı yazısında sıraladı. 

TEK ADAM DÜZENİ…

Mahcupyan yazısında; 

“…referandumda oyum ‘Hayır’ olacak… Çünkü 1) Önerilen tasarı başkanlık sisteminin ruhuna tümüyle ters 2) Bu tasarı suistimal edilmeye açık bir tek adam düzeni getiriyor 3) Eski sistemin kötü olması bizim de kötü bir sistem getirmemizi meşru kılmıyor 4) Apaçık yanlışı doğru diye savunmak ahlaki değil ve nihayet 5) Bu yönetim modeli AK Parti’ye, muhafazakarlara ve Türkiye’ye orta vadede büyük zarar verecek…” dedi. 

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ