Binali Yıldırım’dan son dakika Abdullah Gül açıklaması

05.05.2017

234 Kişi Okumuş

0 Yorum

Binali Yıldırım’dan son dakika Abdullah Gül açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bugün cuma namazından sonra yapacağı konuşmadan önce iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, Abdullah Gül’ün adaylığı ile iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, “Daha günü gelmeden kimin nereye aday olacağının arayışına girmek hem millete karşı bir nezaketsizlik hem de birinin başkasına makam ikramı çok da demokrasiye uyan bir şey değil” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, Moldova’ya hareketinden önce soruları yanıtladı.

Yıldırım, Deniz Baykal’ın Abdullah Gül ile ilgili açıklamasıyla ilgili olarak, “Hayır’ kampanyası yapanlar doğrusu artık ‘evet’ çıktığına demek ki tam kani olmuşlar. Şimdi ‘hayır’ grubunun adayı kim olacak, makam dağıtma faslına geçmişler. Bu, iyi bir gelişme. Ama daha günü gelmeden kimin nereye aday olacağının arayışına girmek hem millete karşı bir nezaketsizlik hem de birinin başkasına makam ikramı çok da demokrasiye uyan bir şey değil” dedi.

 

 

Yıldırım, “Demokraside her oy aynı şekilde temsil edilir. Oyları eğitimli eğitimsiz olarak yeniden mi sayalım. Ana muhalefet seçimlerde yer almalı. Boykot etmekle hiçbir sonuç alınmaz” diye konuştu.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ