Baykal’dan Erdoğan’a: Maç daha bitmedi

21.04.2017

201 Kişi Okumuş

0 Yorum

Baykal’dan Erdoğan’a: Maç daha bitmedi

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda konuşan Eski Genel Başkan Deniz Baykal, 16 Nisan referandumu sonrası oluşan tablonun maçın bittiği anlamı taşımadığını söyledi. Baykal, sonuçların Türk siyasetinde önemli bir başlangıca işaret ettiğini savundu.

Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu iş bitti” açıklamalarını değerlendirdi. Oluşan tablonun maçın bittiği anlamına gelmediğini söyleyen Baykal, “Daha ikinci devre var” diye konuştu. İşte Baykal’ın açıklamaları:

“Bundan sonrasına böyle bir noktadan yürümekte olduğumuzu söylemek istiyorum, bu bir son değil, önemli bir başlangıçtır. Türkiye açısından her türlü gücü, yetkiyi, devletin günlük siyaset dışında tutulması gereken olanakların seferber ederek yürütülen referandum karşısında toplumumuzun çeşitli kesimlerinin yeter artık dercesine dayatmacı girişimi frenleme konusunda yüksek bir iradeyi sergilediğine tanık olduk. Bu çok önemlidir. Ben ülkem ve partim adına iftihar ediyorum.

“İLK YAPILMASI GEREKEN İŞ TABLONUN DOĞRU OKUNMASI”

Bunu doğru okuyalım. İlk yapılması gereken iş bu tablonun doğru değerlendirilmesi ve anlaşılmasıdır. Elbette siyasette böyle bir sonuç ortaya çıkınca hepimizin refleksi bu tabloya sahip çıkmak, sonuçlar çıkarmak. Siyasetçi refleksi budur. Bizim içinde bulunduğumuz kritik ortamı değerlendirerek bu konuda çok soğukkanlı, gerekirse kendimize karşı acımasız bir yorum yapmamıza ihtiyaç var.”

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ