Başbakan Yıldırım İzmir’de konuştu

14.04.2017

211 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başbakan Yıldırım İzmir’de konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı Esnaf Buluşması etkinliğine katıldı. Başbakan Yıldırım burada yaptığı konuşmasında mücadele etmeden, yorulmadan, terlemeden yaşamanın mümkün olmadığına değinerek, şu görüşlere yer verdi:

NİYE TÜRKİYE’YE SALDIRIYORLAR? ÇÜNKÜ ERDOĞAN SÖYLENMESİ GEREKENİ SÖYLÜYOR

“Başkalarının güdümü altına girersiniz, biz bu mücadeleyi veriyoruz. Başkalarının uydusu olmamak için, kendimiz olmak için bölgemizde güvenin, istikrarının teminatı olmak için onurlu bir mücadele veriyoruz. Niye Türkiye’ye bu kadar saldırıyorlar düşündünüz mü? Herkes Türkiye’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a saldırıyor. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan söylenmesi gerekeni söylüyor.


‘Bölgede Türkiye var, Türkiye’ye rağmen bölgede operasyon yapamazsınız’ diyor. Türkiye bunu geçmişte söyleyemedi. Çünkü Türkiye’nin gerekli gücü yoktu. Kabiliyetleri sınırlıydı. Ama bugün Allah’a şükür savunma sanayisinde yüzde 24’ten yüzde 65 yerlilik oranına gelmiş bir Türkiye’den bahsediyoruz.”

Türkiye’nin bugün savunması için gerekli olan her türlü mühimmatı, aracı gereci yapabilecek durumda olduğunu belirten Yıldırım, birçok alanda dışa bağımlılığı azalttıklarını vurguladı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ