Apple, bu yıl üç yeni iPhone modeli piyasaya sürecek

14.01.2019

655 Kişi Okumuş

0 Yorum

Apple, bu yıl üç yeni iPhone modeli piyasaya sürecek

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde yatırımcılara gönderdiği mektupta, satışların bir hayli düştüğünden şikayet etmişti. Daha sonra ise Apple, 2019 yılının ilk çeyreğinde, iPhone üretimini yüzde 10 azaltacaklarını açıklamıştı.Şimdi ise yeni gelen haberlere göre Apple, 2019’da 3 yeni iPhone modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Wall Street Journal’ın cuma günkü haberine göre, biri üçlü kameraya sahip olmak üzere 3 yeni iPhone modeli gelecek. Habere göre en yüksek iPhone modelinde 3 tane arka kamera bulunacak, diğer iki telefon ise 2 adet arka kameraya sahip olacak.

Geçtiğimiz hafta Apple, yaklaşık 12 yıl içinde ilk gelir uyarısını yayınlayarak, Çin’deki zayıf talebin altını çizdi ve Apple hisseleri son 6 yıl içindeki en sert düşüşü yaşadı. Apple, aldığı bir kararla 2019 yılından başlayarak, iPhone satış rakamlarını artık halka açıklamayacak.

Şirket, şimdilik LCD ekran üretiminden vazgeçmeyerek bu ekranları kullanmaya yeni telefonlarda da devam edecek. Bununla birlikte Apple, gelecek sene tamamen OLED ekranlara geçeceği de gelen haberler arasında. Bakalım Apple’ın düşen satış grafiğini, yeni iPhone’lar ne kadar etkileyecek?

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ