30 Nisan İDO iptali Metrobüs – Marmaray 1 Mayıs’ta çalışıyor mu?

30.04.2017

360 Kişi Okumuş

0 Yorum

30 Nisan İDO iptali Metrobüs – Marmaray 1 Mayıs’ta çalışıyor mu?

2017 yılı İşçi Bayramı kutlamaları için hazırlıklar başlarken , 1 Mayıs’ta Metrobüs, İETT ve vapur seferleri var mı, metro ve marmaray çalışacak mı sorularının yanıtı son gün netleşecek. Şimdilik bilinen İDO seferleri. Geçen yıl metrobüs seferleri 1 Mayıs sebebiyle kısmen iptal edilmişti. Anadolu – Avrupa yakası arası ulaşımı sağlayan Söğütlüçeşme-Cevizlibağ seferleri yapılmamıştı. Beylikdüzü – Cevizlibağ arasındaki metrobüs seferleri ise hizmette olmuştu. Bu yıl da Söğütlüçeşme-Cevizlibağ seferleri iptal edilebilir. Bunun kararı 30 Nisan pazar günü belli olmuş olacak.

Geçen yıl vapur seferleri de belirli güzergahlarda 1 Mayıs sebebiyle iptal edilmişti. Bu yıl için henüz bir iptal görünmüyor ancak ilerleyen günlerde değişiklik olabilir.

Marmaray 1 Mayıs’ta çalışacak mı?
Geçen yıl 1 Mayıs’ta Marmaray gün boyu seferlerine devam etmişti. Ancak Levent-Yenikapı, Kabataş-Taksim ve füniküler seferleri iptal edilmişti. Geçtiğimiz yıllardaki uygulama bu yıl da tekrarlanabilir.

1 Mayıs’ta bankalar çalışıyor mu?
1 Mayıs resmi tatil olduğu için bankalar ve devlet kurumları kapalı olacak. 1 Mayıs’ta İstanbul’daki kutlama alanı Bakırköy olurken bu bölgedeki yollar trafiğe kapatılacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün kapalı yolların listesini yayınlaması bekleniyor.

İDO’dan ise 1 Mayıs ile birlikte 30 Nisan pazar günü yapılacak olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu için yeni sefer düzenlemesi geldi. İDO’dan yapılan açıklamaya göre, 30 Nisan Pazar günü Yenikapı miting alanından başlayacak ve sahil şeridi boyunca Eyüp’e koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle güzergahta kalan İDO seferleri iptal edildi.

 

İdo 30 Nisan iptal olan seferler
Bu kapsamda, 07.45 Yenikapı-Yalova / Yalova-Yenikapı, 09.45 Yenikapı-Yalova / Yalova-Yenikapı, 11.45 Yenikapı-Yalova / Yalova-Yenikapı, 13.45 Yenikapı-Yalova / Yalova-Yenikapı, 07.00 Yenikapı-Bandırma hızlı feribot seferleri yapılamayacak. Harem-Sirkeci araba vapuru hattı seferleri de 30 Nisan Pazar günü sabah saat 06.00’dan etkinlik sonuna kadar karşılıklı iptal edilecek.

İDO ek seferleri
Yarı maratonda 07.46 Yenikapı-Yalova/Yalova-Yenikapı, 09.46 Yenikapı-Yalova/Yalova-Yenikapı, 11.46 Yenikapı-Yalova/Yalova-Yenikapı, 13.46 Yenikapı-Yalova/Yalova-Yenikapı hattında ek deniz otobüsü seferi koyuldu.

1 Mayıs’ta İDO vapur seferleri ve hızlı feribot
İDO, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü önlemleri doğrultusunda 28 Nisan Cuma gününden itibaren ek seferler de düzenlenecek. Mevcut tarifeli seferlerin yanı sıra dış hatlarda 27 hızlı feribot/ferrycat, 25 deniz otobüsü olmak üzere toplamda 52 ek sefer yapılacak.

Bu yıl 1 Mayıs’ın pazartesi gününe denk gelmesi üzerine uzun hafta sonu tatilini şehir dışında geçirmek isteyenler için Pendik-Yalova, Yenikapı-Bandırma, Yenikapı-Bursa, Bostancı-Yenikapı/Marmara-Avşa ve Kadıköy-Yenikapı/Armutlu Tatil Köyü-Armutlu seferleri karşılıklı olarak artırıldı.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ